Bungee houpačka Zvíkov

Kieneova houpačka - bungee houpačka Zvíkov

Bungee houpačka Zvíkov je jedním z nevšedních zážitků, který je naprosto jedinečný i pro milovníky bungee jumpingu. V tomhle případě si totiž neskočíte na laně střemhlav dolů, abyste se skoro dotkli rukou vodní hladiny Orlické přehrady. Tady se nad ní totiž obrovskou rychlostí zhoupnete na gigantické ultrarychlé houpačce. Omlouvám se, ale v současnosti bungee houpačku na tomto místě nemáme k dispozici. Doporučit ale můžeme největší bungee houpačku v ČR v Chomutově. Dozvědět se více o bungee houpačce v Chomutově


Na co se můžete těšit?

Ždákovský most je sice proslavený skoky bungee-jumpistů, kteří tu skáčou už od roku 1993, ale pro milovníky adrenalinu je tu ještě něco speciálního. Obrovská Kienova houpačka, kdy se usadíte do pohodlného postroje upevněného na silném, pevně upoutaném laně – a pak se odrazíte. Podobně jako na klasické houpačce se se zvyšující rychlostí blížíte k temné vodní hladině, které se bezmála dotknete nohama, načež kyvadlovým pohybem vzlétnete zase vzhůru, pak znovu k hladině a zase vzhůru. Přesně jako na dětském hřišti. Ale tohle bude skutečná jízda, která vás nadchne rychlostí bezmála 110 kilometrů za hodinu, pocitem beztíže a zamotá vám hlavu adrenalinem i nadšením z letu podobného ptákům. Zvíkovský most nabízí zhoupnutí z výšky 48 metrů, nádherné okolí a nakonec i osvěžující koupel. Jelikož z houpačky vás nikdo nevytáhne nahoru, čeká vás ještě jeden dodatečný zážitek – jakmile se zastavíte, odpoutáte se a spustíte do vody, odkud doplavete na břeh. To bude senzace!


Kdo může bungee houpačku Zvíkov absolvovat?

Kienova houpačka je specifickým způsobem bungee jumpingu, který je sice bezpečnější a méně prudký než ten klasický, ale i tak je určen pouze lidem v dobrém zdravotním stavu. I když se nejedná o střemhlavý pád, budete čelit přetížení 2G, a tak je potřeba vědět, že máte v pořádku především své srdce, krevní tlak a celkově vnitřní orgány. Není vhodná ani pro těhotné ženy. Nakonec byste si měli být jisti, že zvládnete doplavat na břeh a mít přichystané náhradní suché oblečení. Ve finále bude ale tahle mokrá jízda něčím, na co nikdy nezapomenete a co si rozhodně budete chtít zopakovat – ať už zase na Zvíkově nebo třeba na vyšším mostě u Chomutova.


Recenze na bungee houpačku:

Byl to naprosto úžasný zážitek. Přelézt přes zábradlí, padnout do té hloubky a pak ta neskutečná rychlost zhoupnutí je vážně něco. David P., hodnocení: 5/5

Další recenze naleznete na Adrop.cz

Chcete bungee zažít nebo někomu darovat?

Pokud byste chtěli bungee někomu darovat, je to možné díky dárkovým poukazům a balením s platností min. 12 měsíců. Nevybrali jste si? Podívejte na další místa kde se bungee v ČR skáče.